Důvody, pro které je nejvyšší čas začít lyžovat v prostředí nádherné přírody

PR článek

Omezené cestování a problém s překročením hranic, které způsobila aktuální koronavirová situace, se podepsaly na obrovském zájmu využít pro dovolenou nádherného prostředí zasněžených hor. Nejen léto, ale i zima se tak staly ideálním obdobím pro relaxaci, za kterým v naší zemi nemusíte daleko ani dlouho cestovat.

Přispívá k tomu i fakt, že naše tělo je v tomto období vystaveno menšímu pohybu, což automaticky snižuje naši energii, zhoršuje zdraví a osobní pohodu.

Abyste tomu předešli a byli fit, představíme vám několik dobrých výhod lyžování, o kterých se pak můžete přesvědčit i v praxi.

Lyžování harmonicky rozvíjí a formuje celé tělo
Možná chodíte do posilovny, cvičíte doma, běháte nebo sem tam provětráte kolo, abyste vyformovali a prokrvili všechny partie těla. Pokud se rozhodnete vstoupit na lyže, můžete si tyto aktivity odpustit, neboť lyžování umožňuje harmonicky rozvíjet celé tělo a všechny jeho partie.

Nepotřebujete žádnou drahou a speciální výbavu
Základem úspěchu jsou samozřejmě lyže. V případě, že vás víc láká běžkování, jsou to běžky a kvalitní boty na běžky. Mnohé doplňky na lyžování si dokonce můžete pronajmout, čímž si můžete plánovanou koupi vlastních doplňků nejprve otestovat.

Lyžování je dobrý kardiovaskulární trénink
Běh na lyžích je skvělým kardio tréninkem pro ty, kteří jsou unaveni z toho klasického v teniskách, nebo chtějí být v zimě aktivní i na svahu. Jak jsme zmiňovali, většina běžných lidí je v zimě méně aktivní než v teplém období, takže lyžování dodá tělu potřebný pohyb, zlepší krevní oběh a posílí zdraví a vytrvalost srdce.

Procvičíte svaly celého těla
Jelikož se při aktivním lyžování zapojují do pohybu svaly celého těla, lyžování není jen kardio, ale do jisté míry i silový trénink. S lyžařskými holemi procvičujete ramena a triceps, aktivujete také svaly páteře. Velkým plusem je specifický terén, který potřebu pohybu zvyšuje.

Nehrozí vám žádné nárazové zatížení
Lyžování je aktivita s nízkým dopadem na pohybový aparát, což z něj činí vynikající cvičení na udržování zdraví s nízkým rizikem zranění, o kterém můžete v posilovně jen snít. Samozřejmě je vždy lepší, pokud si své pohodlí a dobrý výkon na lyžích pojistíte kvalitním oblečením, kterým je v první řadě funkční prádlo a termoprádlo.

Kromě nízkého dopadu na klouby, lyžování také nepřetěžuje žádné specifické svaly, protože zátěž, jak jsme zmiňovali v úvodu, je rovnoměrně rozložena po celém těle.

Lyžování je zábavný způsob, jak spálit kalorie
Jelikož lyžařský trénink zapojuje velké množství svalů – vyžaduje nejen hodně energie během tréninku, ale také zrychluje metabolismus, protože svaly rostou. I díky tomu se zbavíte kalorií z vánočních svátků mnohem lépe a bez stresu.

Trávíte čas na čerstvém vzduchu
V zimě se drasticky zkracuje nejen čas strávený fyzickou aktivitou, ale také pobytem v exteriéru na čerstvém vzduchu. S ním se automaticky sklízíme o potřebné zásoby vitamínu D, čímž ztrácíme silnou imunitu a zdraví.

Aerial view of misty mountains at sunrise

Díky lyžování to přitom můžeme jednoduše změnit a ještě se také zabavíme. Stačí si vybrat vhodný region, dobrý svah, volný čas, správnou kuklu na hlavu a přesvědčit se o příznivém působení kyslíku na tělo v praxi.

Láska pro zimní dny
Málokdo z nás zimu s jejím chladem a nedostatkem barev miluje, ale jakmile se postavíte na lyže, uvidíte tuto sezónu úplně jinýma očima. Proto, pokud vás touha a zmíněné výhody vyzkoušet si tuto aktivitu přesvědčili, vzhůru na lyže! Určitě neprohloupíte.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora