I nájemný byt může být bez kompromisů, funkční i s interiérem z kvalitních materiálů

PR článek

Vybývaný bytový dům v pražských Nuslích investor kompletně zrekonstruoval a vytvořil zde 18 malometrážních nájemních bytů ve vysokém standardu.

Ateliér ČTYŘI STĚNY navrhl rekonstrukci bytů i společných prostor domu. Podle návrhu architektů vznikly také kompletně vybavené interiéry, které jsou v celém domě stylově a materiálově sjednoceny, každý byt má však unikátní design.

Prezentovaný byt se nachází na 3. NP a na ploše necelých 40 m2 nabízí dispozici 2+KK s obytnou místností, samostatnou ložnicí, na kterou navazuje koupelna, a samostatnou toaletou na chodbě. Přáním investora bylo udržet historizující atmosféru celého domu a zároveň nabídnout nájemníkům kompletně navržený interiér, kam si přinesou jen své osobní věci. V celém domě jsou použity masivní parketové podlahy, velkoformátová dlažba, jakož i na zakázku vyrobený lakovaný nábytek, pohovky a postele.

Velké úsilí věnovali investor i architekti provedení detailů. Díky tomu, že se dům rekonstruoval jako celek, bylo možno odstranit některé limity staré zástavby. Například tak architekti mohli v celém domě vytvořit
walk-in sprchy bez schůdku a jednotné úrovně podlah, akusticky vylepšit mezibytové stěny a zajistit kvalitní úsporné vytápění.

Nenosné příčky v bytě přizpůsobily potřebám budoucího vestavného nábytku, který je vložen do vyzděných nik a limitovaný prostor bytu výrazně nezatěžuje. Na druhé straně byly úložné prostory jedním z hlavních témat. Své místo mají v nábytku pračka, čistící prostředky, oblečení i boty.

Cozy light home interior mock-up in pastel colors, 3d render

Interiér je navržen jako kombinace tradičního tvarosloví s kazetovým nábytkem či štukovými stropními lištami a protipólů, které jsou ryze moderní. Ve velkém objemu realizace celého domu se vyplatilo navrhovat a dát na zakázku vyrobit i jinak běžně kupovaný mobiliář, jako sedačky, postele, stoly a další.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora