Mezonetový podkrovní byt po nevhodných stavebních úpravách změnili k nepoznání

PR článek

Hlavním cílem rekonstrukce byla modernizace stávajícího mezonetového bytu a zlepšení jeho technického stavu. Otevřením vstupního prostoru do obývací části, odstraněním sádrokartonových příček, odhalením dřevěných částí krovu a použitím světlých pastelových barevných odstínů v kombinaci s černou bylo dosaženo okamžité příjemné změny v celém interiéru.

Byt o rozloze 121 m2 se nachází na ulici Haštalská v pražském Starém Městě v reprezentativním nájemním bytovém domě z roku 1902, postaveném podle plánů stavitele Jana Huga Dvořáka pro Václava Havla. V roce 1929 byl v podkrovním prostoru zřízen ateliér s bytem pro akad. malíře Ženíška a teprve v 90. letech 20. století byl vestavěn další podkrovní byt.

Cílem rekonstrukce mezonetového podkrovního bytu bylo především napravit nevhodné stavební úpravy z roku 2007.

Podkrovní mezonetový byt s parketami a minimalistickým interiérem
Otevřením vstupního prostoru byt získal vzdušnou a příjemnou atmosféru. Zdroj: Tomáš Slavík

Návrh respektuje stávající řešení předmětného bytového domu a v exteriéru se projevil jen výměnou střešních oken a jejich doplněním o další dva. Velikost i členění oken přitom zůstalo v souladu s původním řešením.

Umístěním celoskleněné stěny s posuvnými dveřmi do místnosti u dvorní fasády a zejména osazením nového střešního okna v kuchyni se dosáhlo chybějícího dostatečného osvětlení v přízemí mezonetu. Otevřením vstupního prostoru do obývací části, odstraněním sádrokartonových příček, odhalením dřevěných částí krovu a použitím světlých pastelových barevných odstínů v kombinaci s černou bylo dosaženo okamžité příjemné změny v celém interiéru.

Side view of lovely bedroom with plaid and pillows on comfortable bed, home decor and cushions on soft armchair in white interior design in bohemian style

Keramika v šedé a černé barvě v koupelně
V přízemí i na patře byly zmodernizovány původní koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v šedé a černé barvě.

V přízemí i na patře byly zmodernizovány původní koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v šedé a černé barvě. V celém bytě byl na přání klienta navržen a vyroben nábytek v moderním jednoduchém stylu v jemných barevných odstínech v kombinaci s dubovou dýhou, který účelně a prakticky zaplňuje interiér.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora