Je to láska, líbíte se mu? Všimněte si jeho zorniček, toto vám mnohé prozradí

PR článek

Nejen řeč těla, ale i zorničky dokážou prozradit hodně o tom, co k vám přítel cítí. Všimněte si, jestli je má rozšířené, když se s vámi baví. Co to znamená?

Zorničky jsou černé kruhy umístěné v uprostřed duhovky, barevné části oka. Díky nim do oka proniká světlo. Z několika důvodů se může měnit jejich velikost. Nejčastějším důvodem rozšíření zornic je slabé osvětlení. Tehdy se černé kruhy zvětší, aby do očí proniklo více světla.

Naopak, pokud jste v příliš světlém prostředí, stáhnou se. Existuje však několik dalších důvodů, proč se zorničky mohou rozšiřovat. Například, v důsledku léků, poranění oka, poranění nebo nemoci mozku, užívání drog. A ještě jeden důvod tady je: sexuální přitažlivost.

Reakce na sexuální přitažlivost
Svaly duhovky, které určují, kdy a do jaké míry se vám rozšíří zorničky, jsou řízeny autonomním nervovým systémem, který je zodpovědný za nekontrolovatelné reakce. Rozšířené zorničky jsou také mimovolnou reakcí na sexuální přitažlivost a vzrušení.

Jak to funguje? Když je váš nervový systém stimulován, tělo uvolňuje různé hormony v závislosti na tom, zda prožíváte touhu, přitažlivost nebo připoutanost. Žádost je poháněna silnou sexuální touhou, přitažlivost a připoutanost zahrnují silný emocionální vztah nebo vážný zájem o někoho.

Například studie z roku 2012, které se zúčastnilo 325 mužů a žen, zkoumala velikost zornic při sledování erotických videí. Výsledek ukázal, že u obou pohlaví došlo k rozšíření zornic.

Podle studie z roku 1975 muži dokonce považovali za atraktivnější ženy s většími zorničkami. Takže, zdá se, že rozšíření zornic hraje roli v tom, co k člověku, na kterého se díváme cítíme. Muži ze studie popsali ženy s většími zorničkami než více ženské a něžnější, zatímco ženy s menšími zorničkami označily jako chladné nebo drsnější.

Rozšíří se zorničky, když se podíváte na milovanou osobu?
I na tohle mají vědci odpověď. Hypotalamus mozku má na starosti uvolňování dopaminu, když děláte věci, které máte rádi – včetně trávení času s milovanou osobou. Hormony dopamin a norepinefrin se uvolňují i ​​tehdy, když vás někdo přitahuje. Podobně i oxytocin, známý jako „hormon lásky a mazlení“ se uvolňuje při intimnostech a dlouhodobých vztazích.

Každý z těchto hormonů způsobuje rozšíření zornic. Znamená to, že vaše zorničky se pravděpodobně rozšíří i když se podíváte na milovanou osobu.

Další neverbální projevy přitažlivosti
Rozšíření zornic však není jediným znakem přitažlivosti. Jaké signály si všímat, chcete-li vědět, jestli k vám něco cítí?

Vzájemný oční kontakt – Rozšíření zornic není jediným aspektem očního kontaktu, který byste si měli všímat. Pokud někoho přitahujete, bude s vámi navazovat oční kontakt častěji a také jej déle udrží.

Zvýšené doteky – Člověk, kterého přitahujete se vás bude snažit více dotýkat a bude chtít být k vám co nejblíže.

Handsome man in white T-shirt carrying young attractive woman while spending free time at home. Loving young hipster couple relaxing at home and kissing. View from another room through the doorway

Zrcadlení – Zajímavé zjištění přinesl přehled 3 studií z roku 2008. Ukázal, že velmi často napodobujeme osoby, které považujeme za atraktivní. Takže pokud si všimnete, že vás někdo zrcadlí, opakuje po vás gesta či chování, je velmi pravděpodobné, že ho přitahujete.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora