Když je příroda šikovnější než člověk aneb o krystalech a jejich podobách

PR článek

Vypadají všechny drahé kameny lépe až v okamžiku, kdy se dostanou pod šikovné ruce klenotníků, kteří je vybrousí a vyleští? To ve většině případů můžeme směle tvrdit. Avšak neplatí to bezvýhradně.

Existují dokonce i krystaly, u nichž může mít dokonce divák, s jistou nadsázkou řečeno, nutkání hlasitě volat: „Nedotýkat se, prosím!“ Někdy se zkrátka vyplatí ponechat přírodu nechat její dílo dokonat tak, jak to sama zamýšlela.

Takovým případem je například chrysoberyl, který dokáže už ve své přirozené podobě vytvářet zcela jedinečné krystaly. Velmi často se jedná například o efekt tzv. dvojčatění. Chrysoberyly pak vytvářejí srostlice ve tvaru srdce. Setkat se můžeme i s tvarem hvězdy, jemuž se přisuzují silné energetické vibrace.

Pokud k tomu navíc připočítáme i skutečnost, že tento minerál vytváří zcela jedinečný efekt kočičího oka, nemůžeme se příliš divit tomu, že řada lidí tyto krystaly cíleně vyhledává právě v jejich přirozené podobě.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o spinelu nebo jaké informace nám odhalí runy.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora