Svářecí invertor pro svařování MIG/MAG – sváření v ochranné atmosféře

PR článek

Metoda svařování v ochranné atmosféře plynu je určena zejména pro svaření plechů nebo jeklů, či opravy karoserií automobilů. Využívána je také pro výrobu konstrukcí, strojních zařízení, potrubí či tlakových nádob. Jedná se o poměrně univerzální metodu svařování, ke kterému se skvěle hodí svářecí invertor.

Metoda MIG/MAG

Metoda svařování MIG/MAG je velmi univerzální a patří k nejběžnějším svářecím metodám. Pro tuto metodu využijete svářecí invertor, krom toho je však potřebný také svářecí hořák a zásobník na ochranný plyn. Na druhou stranu však není třeba bohatých zkušeností svářeče pro dosažení základní kvality svaru. Díky poloautomatickému režimu podávání přídavného materiálu je umožněno snadněji tvořit housenku svaru a zároveň pohodlně kontrolovat svarovou lázeň.

Vybavení pro sváření MIG/MAG

Pro sváření oceli je často používán stejnosměrný proud, pro sváření hliníku pak spíše střídavý proud. Ke svařování je potřebný také svářecí drát do svářecího hořáku. Svářecí hořák bývá ke svářečce připevněn rychlospojkou, méně často je pak připojen přímo. Mezi tlakovou lahví s plynem a přívodem plynu ke svářečce musí být umístěn ještě redukční ventil, který upravuje tlak a průtok plynu do svářečky. Nutný je také uzemňovací kabel pro uzavření elektrického obvodu mezi svařovaným materiálem a svářečkou.

Invertorová svářečka

Invertorová svářečka neboli svařovací invertor je skvělou volbou nejen pro svařování MIG/MAG. Díky elektronice uvnitř invertoru umožňuje také svařování dalšími metodami jako je TIG a MMA. Jedná se tak o univerzální zařízení, které můžete využít v různých situacích. Disponuje praktickými funkcemi a má malé rozměry – hodí se tak do dílny i do terénu.

Invertorová svářečka je oblíbenou volbou mezi hobby kutily i profesionály, jelikož nabízí skvělé vlastnosti.

zeny
PR článek

Nejnovější články

Další články autora